Máte rádi Rihannu? Navštivte můj blog, právě o ní! ADRESA blogu - ZDE!


3. KOLO SONB - HLASUJTE PRO LULLABY TADY! :)

Barbara Naughton - Tati, prosím ne!

11. července 2012 v 18:25 | Lullaby |  Ze světa knih.
Tati, prosím ne!


Jako první recenzi, můj názor, věnuji této skvělé, pravdivé a kruté knížce - Tati, prosím ne! Její autorkou je Barbara Naughton, podle které je celý tento příběh. Ve skutečnosti se jí doopravdy stal, a proto je celá kniha zajímavější její krutou pravdou. Odehrává se v Barbařiných dětských letech, které prožívala v mukách, utrpení, bolesti, a často i samotě. To vše zapříčinil její otec - mrzutý, krutý, nepříjemný, tyranizující ....
--------------------------------------------------------------------------------

Kniha začíná tím, jak osmiletá Barbara uklízí svůj pokoj, když v tom jí přijde pomoct její otec. Malá Barbara je šťastná, ale netuší co se přihodí. To co se stane, jí změní celý život, to děsivé, co malé dětské duši způsobí její otec. Začne jí krutě zneužívat. Po každém zneužití se jí snaží namluvit, že vše je správné, že to co jí dělá je naprosto běžné. Barbara však tuší, že to tak nemá být. Začne se odtahovat od lidí, je uzavřená a nemá žádné přátele. Bojí se zůstat s otcem sama doma a mermomocí se tomu snaž vyhýbat, někdy marně.
U matky pomoc hledat nemůže, nevěřila by jí, a vše by zpochybnila. Celá jejich rodina, matka a pět dětí se otce bojí. Mlátí je, tyranizuje a nutí dřít na rašeliništi. To vše je jen minimum všech krutostí, které Barbara Naughton popisuje a pociťuje tak krutou dokonalostí, jakou snad dokáže popisovat jen několik let zneužívaná dívka.
Jak Barbara dospívá, stává se z ní dívka. I přes uzavřené pocity, touhy sebevraždy chce mít cíle a hledá koníčky, zábavu. Nikdo ji všašk nepodporuje. Otec vylučuje koupi oblečení, shazuje Barbaru nejen ve hraní na klavír, a dále ji krutě zneužívá.
Už mockrát, chtěla někomu povědět pravdu, už mockrát se chtěla svěřít a se vším skoncovat. Nemohla. Na to se až příliš bála otce, který jí krutě vyhrožoval a ztvárňoval nejhorší předsudky.
Roky ubíhají, z malé Barbary se stává dospívající dívka, která už nechce dál nic trpět. Pak se však objeví někdo, kdo může pomoct její trápení ukončit, kdo může zakončit tyranizování.
Rozbíhají se výhrůžky, soudy, odvracení rodiny. Jak vše skončí, se dozvíte sami, pokud tuto knížku sami přečtete.

Kniha na mě měla stísněný pocit. Ubíhající události, které Barbara Naughton popisuje dokonale, avšak velmi krutě. Rozhodla se o svém dětském trápení, o tom co jí změnilo prakticky celý život, dát vědět světu. Používá pravá jména, pravá města, pravé skutečnosti. Čerpá z ohromujícího a strhujícího dětsví, které by si nepřál nikdo.

Každému čtenáři, který tuto knihu přečte, přeju ať napětím vydrží do konce. Jak to dopadne, co se stane v dalších letech, a jak to všechno skončí i přesto, že u Barbary to neskončí nikdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu? o_O

Click♥ 100% (82)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama